Ważne pytania przy zakupie i użyciu perfum

kolba z perfumami

Co to są nuty zapachowe?

Nuty zapachowe to deskryptory zapachów, które można wyczuć po nałożeniu perfum, wody kolońskiej lub innego produktu perfumowanego. Istnieją trzy rodzaje nut – nuty górne lub czołowe, nuty średnie i serca oraz nuty podstawowe. Te różne typy można wykryć w odniesieniu do czasu po nałożeniu produktu.

www.markowaperfumeria.pl Łódź

Pierwsza zauważona nuta jest najwyższą nutą. Ten zapach nie jest długi i szybko zastępuje go środkowa nuta. Środkowy lub nuta serca jest zapachem, który jest najbardziej kojarzony z faktycznym zapachem zapachu, gdy mocny zapach główki zniknie. Ma bardziej zrelaksowany i spokojny zapach i łączy się z nutą podstawową, aby stworzyć zapach rezonujący o zapachu perfum lub wody kolońskiej. Nuty podstawowe mogą utrzymywać się długo po aplikacji. W rzeczywistości mogą pozostawać na ciele przez okres do 24 godzin.

Czy mój smak w perfumach lub wody kolońskiej zmieni się z czasem?

Najprawdopodobniej tak. Kiedy się starzejesz, zmieni się w tobie wiele rzeczy, w tym smak w zapachu. Zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, zmienia się poczucie i smak zapachu. Prawdopodobnie nastąpi to stadiach podobnych jak wczesne nastolatki, późne nastolatki, a następnie ludzie dorośli.

W przypadku dziewczynek typowe jest noszenie lżejszych zapachów w młodszych latach i odejście od tego, gdy zacznie się więcej dojrzewać. To samo można powiedzieć o chłopcach, ale zapachy będą lżejsze, bardziej zbliżone do aerozolu w porównaniu do wody kolońskiej. Twój smak zapachów najprawdopodobniej będzie odzwierciedlał twoje nastawienie w tym czasie i będzie czynnikiem przyczyniającym się do pokazania twojego prawdziwego ja. Inne czynniki, które wpłyną na Twój gust w perfumach lub wód kolońskich to sposób, w jaki się ubierasz, oraz ludzie, z którymi spędzasz czas, którzy mogą wprowadzić Cię w nowe zapachy.

perfumy

Jak mogę wydłużyć swój zapach dłużej?

Ludzie, którzy noszą perfumy lub wodę kolońską, zazwyczaj chcą, aby zapach trwał od rana do wieczora, ale zbyt często zapach rozprasza się w połowie dnia. Jak więc najlepiej wykorzystać swój zapach poprzez przedłużenie jego życia? Miejsce, w którym rozpylasz perfumy, ma wiele wspólnego z długością. Ponieważ ciepło ciała jest tym, co aktywuje związki cząsteczkowe w perfumach, najlepiej zastosować je na punktach tętna. Miejsca te znajdują się za uchem, na wewnętrznej stronie nadgarstka, u podstawy gardła, na łokciach i kolanie.

Oczywiście stosowanie perfum we wszystkich tych obszarach może być przeciążeniem, więc spróbuj ostrożnie spryskać. Po uderzeniu w te kluczowe punkty tętna unikaj pokusy, aby je wcierać. Wielu z nas wciera zapach, ponieważ wiemy, że jest on aktywowany przez ciepło, ale ma to przeciwny skutek i zaburza strukturę molekularną zapachu, powodując jego rozproszenie w powietrzu. Pamiętaj o tych wskazówkach, gdy następnym razem użyjesz swoich ulubionych perfum lub wody kolońskiej to na pewno zapach przetrwa przez cały dzień.

Dlaczego perfumy są różne dla różnych osób?

Jeśli kiedykolwiek miałeś przyjaciela lub krewnego, spróbuj swojego ulubionego zapachu na nim. Być może zauważyłeś, że zapach jest nieco inny. Dlaczego zapachy różnią się w zależności od osoby? Perfumy są aktywowane przez ciepło ciała jednostki i wchodzą w interakcje z ich indywidualną chemią (pH ciała) w celu uzyskania wyjątkowego zapachu.

To, co może wydawać się piękne na jednej osobie, może nie być tak atrakcyjne dla innej osoby, a to ma coś wspólnego z ich stylem życia, dietą i wieloma innymi czynnikami. Na przykład niektóre nuty zapachowe mogą być bardziej widoczne na czyjejś skórze, a inne mogą być prawie niemożliwe do wykrycia. Z tego powodu tak ważne jest, aby testować zapach na własnej skórze, gdy kupujesz perfumy, a nie jak pachnie na kimś innym lub w powietrzu. Inne czynniki, które mogą przyczynić się do zapachu, to czas i miejsce zastosowania. Jeśli właśnie wykonałeś rygorystyczne ćwiczenia i spryskałeś się perfumami, prawdopodobnie będzie to pachniało inaczej niż wtedy, gdy właśnie brałeś prysznic i usunąłeś naturalne oleje.

You may also like