5 doskonałych perfum dla mężczyzn

Christian Dior Dune Pour Homme
Czym są perfumy? Być może natknąłeś się na to słowo podczas przeglądania ofert sklepów internetowych i zastanawiałeś się, co ono oznacza.

Tradycyjnie perfumy, takie jak woda toaletowa i woda perfumowana, odnosiły się po prostu do stężenia zapachu, przy czym Parfum (czasami nazywany również Extrait) jest najbardziej skoncentrowanym (tj. najwyższym procentem związku zapachowego – zwykle między 30-40%).

Zazwyczaj perfumy są gęstsze i bogatsze i noszą się bliżej skóry. Dawniej były rzadko oferowane jako męskie zapachy i historycznie były w dużej mierze domeną kobiecej perfumerii. Użycie terminu „parfum” znacznie ewoluowało w czasach współczesnych i przeszło od mówienia o tym, ile perfum można dostać w butelce, do czegoś bardziej abstrakcyjnego. W dzisiejszych czasach perfumy to zazwyczaj zupełnie nowa interpretacja zapachu – taka, która została stworzona, by czuć się bogatsza i głębsza. Zadaniem perfumiarzy jest ponowne wyobrażenie sobie i ponowne skomponowanie znajomego zapachu, często w celu wzmocnienia lub skupienia uwagi na jednym aspekcie, aby nadać mu „perfumowy” charakter.

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła eksplozja męskich aromatów noszących nazwę „parfum”, więc pomyślałem, że przyjrzę się niektórym z najbardziej godnych uwagi męskich perfum. Jeśli jesteś facetem, który chce wydobyć nieco więcej ze swojego zapachu, to jest to edycja dla Ciebie.

Paco Rabanne 1 Million Parfum

1. Paco Rabanne 1 Million

L’Homme 1 Million, gdzie bylibyśmy bez tej zabawnej i jadalnej szarlotki z bursztynem? A tak poważnie, ten zapach jest nowoczesną ikoną i zrodził tak wiele aromatów, że można go oficjalnie określić jako wyznacznik trendów. Ale jak marka przeprojektowała ten zapach w swojej perfumowej formie? Z pewnością Paco Rabanne 1 Million Parfum będzie tą najbardziej intensywną i głęboką wersją, która będzie jak nurkowanie w gigantycznej szarlotce? Cóż, właściwie nie (chociaż gdyby ktoś mógł zorganizować dla mnie zanurzenie się w prawdziwej szarlotce i pozwoliłby mi się z niej wydostać, byłbym bardzo wdzięczny), wariant Parfum czuje się zupełnie inaczej. To zapach świeższy, bardziej żywy i jaśniejszy, z ekscytującymi akcentami słonej tuberozy, skóry i skalnej róży. Wydaje się, że jest to zupełnie nowy zapach, bardziej wytworny i wyrafinowany. Może 1 Million trochę dorósł? Wyrzucił obcisłe dżinsy i wybrał parę eleganckich, przyciętych spodni (oczywiście w obcisłym kroju). Nadal jest fajny, ekstrawagancki i pewny siebie.

Dior Sauvage

2. Dior Sauvage

Sauvage to nowoczesny fougere, który reinterpretuje ten odwieczny gatunek z poczuciem morskiej świeżości. Parfum daje Ci całe oryginalne Sauvage, ale z silnym poczuciem „więcej”. Każdy z kluczowych tematów Sauvage jest rozciągnięty i zintensyfikowany, podobnie jak powiększa się zdjęcie, aby ujawnić wszystkie szczegóły i zawiłości. Orzeźwiające nuty cytrusowe w nim zawarte (które są czyste i przewiewne) są wzmocnione w wersji Parfum. Stają się większe i świeższe, podobnie jak nuty drzewne, które są bardziej chropowate i teksturowane, podczas gdy zintensyfikowane ciepło wanilii przynosi poczucie bogactwa, którego brakuje w oryginale. To jest Sauvage w 4k i wygląda cholernie dobrze.

Cartier Declaration

3. Cartier Declaration

Przygotuj się na omdlenie, ponieważ Declaration Parfum to najseksowniejszy zapach na tej liście. To znaczy, jeśli bym o nim nie napisał, to czuję, że wyrządziłbym mu krzywdę, bo to naprawdę bardzo bogaty i wyrafinowany egzemplarz. Oryginalny Declaration dotyczył świeżości i przejrzystości nut przyprawowych. A Parfum z pewnością podąża za tym tematem, tylko z dodatkowym bogactwem i wagą. To prawie tak, jakby nasycenie zostało ustawione na tyle, aby cały kolor wlał się do środka. Declaration Parfum Cartier jest niebezpiecznie pikantny, w tym sensie, że szczyci się jasnością kardamonu i totalną, cielesną skórą kminku (przepraszam, nie ma innego sposobu, aby to ująć) To powoduje ukształtowanie bogatego podmuchu przypraw, nad ciepłem mahoniowego drewna, aby stworzyć wizerunek najseksowniejszego mężczyzny w jakimkolwiek pomieszczeniu. Jest po prostu bardzo seksowny, OK, gdziekolwiek jest.

YSL L'Homme

4. YSL L’Homme Intense

L’Homme to dzieło niesamowicie wytwornej marki YSL, a L’Homme Parfum Intense to prawdopodobnie ich najbardziej wytworny zapach z wisienką na czubku tortu. To, co kocham w tym zapachu, to to, że udaje mu się zaprezentować bogactwo tekstury, przyjmując świeży, drzewny i aromatyczny charakter L’Homme i czyniąc go zarówno ciepłym, jak i gładkim, z dodatkiem uzależniającego akordu zamszu. Czuje się, jakby należało go delikatnie pogłaskać, ponieważ jest taki miękki i pluszowy. Spośród wszystkich zapachów L’Homme jest to zdecydowanie najlepszy aromat z tej linii.

Dior Eau Sauvage

5. Dior Eau Sauvage

Bogaty i elegancki Dior Eau Sauvage Parfum to doskonały przykład tego, jak w większości przypadków perfumowana wersja zapachu ma zupełnie inną kompozycję, tak, jak wszystkie zapachy na tej liście. Jest on jednak najbardziej odległy od oryginału) i jeśli porównasz go z oryginalnym Sauvage, możesz się zastanawiać, czy są one spokrewnione. Parfum to cudownie delikatna mieszanka wetywerii, bergamotki i kumaryny, która jest bez wysiłku przystojna, bogata, ciepła i zmysłowa. Szczerze mówiąc, jest to naprawdę doskonała kompozycja.

Dodaj komentarz