A Lab on Fire Rose Rebelle Respawn

perfumy
Podeszłam do Rose Rebelle Respawn domu A Lab on Fire z pewnym niepokojem, ponieważ jej starsza siostra, zrobiona przez perfumiarz Sophię Grojsman 100% Love dla S-Perfume, były jedynymi perfumami, które sprawiły, że łapałam powietrze.

Zastanawiałam się, jak ta mistrzyni perfumiarstwa, twórczyni wielu moich ulubionych zapachów, w tym Yves Saint Laurent Paris, pięknej fioletowej róży, którą nosiłam przez całe lata 80., czy znakomitego Bvlgari Pour Femme mogła stworzyć tego potwora? 100% Love jest głęboko polaryzująca, z wieloma fanami i wieloma krytykami. Jej zwolennicy chwalili oryginalność zapachu, a przeciwnicy uważali, że nie nadaje się do noszenia. Jeśli powiem, że w moich nutach zapachowych określiłam ją jako 100% paskudy, łatwo zgadniecie, do którego obozu należałam.

Ale nie musiałam się martwić o Respawn Rose Rebelle. Chociaż zawiera ona wiele takich samych nut jak 100% Love, takich jak róża, kakao i piżmo, traktuje te elementy w zupełnie inny sposób. Podczas gdy 100% Love ma kwaśną, sfermentowaną nutę, Rose Rebelle unika jej na rzecz miękkości i ciepła. Jest zmieszana z lekkim akcentem i od góry do dołu emanuje przytulną, pudrową słodyczą. Pomimo swojego twardego imienia, ta róża nie jest zbytnio buntowniczką. Wyobraź sobie suflet czekoladowy posypany kakao, cukrem cukierniczym i obficie przyozdobiony płatkami róż. Ładna i kokieteryjna, tak widzę Rose Rebelle.

Perfumy otwierają się chłodną nutą mięty i bluszczu, zapewniającą świeżość i element zaskoczenia, po którym następuje owocowa, czysta róża i dużo pieprznego goździka. Kadzidło i kakao w suchym puchu dodają ciepła i powstrzymują piżmo przed przejęciem. Ogólny efekt jest lekki i przewiewny, prawdopodobnie nikogo nie urazi. Rebelle to czysta róża, bardziej na zamówienie Atelier Cologne Rose Anonyme lub Parfums de Nicolai Rose Intense niż wielka karmazynowa róża Frederica Malle Une Rose lub Yves Saint Laurent Paris. Jeśli oczekujesz klasycznego zapachu różanego – bogatego, hojnego, miodowego, będziesz rozczarowana.

Rebelle pozostaje bardzo blisko skóry i ma umiarkowaną trwałość. Nie mogłam powstrzymać się od marzenia, żeby ten zapach miał nieco więcej projekcji, ponieważ nieśmiało przylgnął do mojej skóry, a ja chciałam więcej dramatyzmu. Mimo to jest uroczy, a jeśli chcesz 100% Love bez konieczności angażowania się w jej cierpkość, Rose Rebelle Respawn jest twoją dziewczyną.

A Lab on Fire Rose Rebelle Respawn zawiera nuty bluszczu, liści mięty, goździka, róży bułgarskiej i tureckiej, piżma, kadzidła i kakao.