Amouage Farah Attar – Kolekcja warta uwagi

perfumy
Jeśli chodzi o perfumy, to z pewnością mam kilka obsesyjnych tendencji, co jest oczywiste. Jedną z nich jest moje pragnienie posiadania wszystkiego, co najbardziej podziwiam. Amouage to jedna z tych linii i posiadam wszystkie wydania, o których większość zapewne słyszała.

Dawno temu, byłem w sklepie i zauważyłem znacznie mniejszą butelkę ze znajomym logo Amouage. Zapytałem, co to było i następne słowa rozpoczęły poszukiwanie, które dopiero niedawno zakończyło się sukcesem. W tej butelce znajdował się Amouage Tribute Attar, który, jak się dowiedziałem, był kontynuacją Homage Attar, który został wydany rok wcześniej. Skończyło się na tym, że kupiłem oba flakony i błędnie sądziłem, że wciąż mam kompletną kolekcję Amouage. Następnie z czasem dowiedziałem się o 20 innych attarach we flagowym sklepie Amouage. Oczywiście musiałem spróbować każdego z osobna.

W ciągu ostatnich kilku lat na wszystkie sposoby, jakie można wykorzystać w Internecie, udało mi się zebrać próbki i butelki wszystkich z wyjątkiem jednej. Potem, tuż po Nowym Roku, moja ostatnia pozycja była w zasięgu wzroku i zdobyłem swój ostatni attar Amouage. Ostatnim zapachem, który wypróbowałem, był, jak sądzę, jeden z pierwszych wyprodukowanych Farah Attar.

Dla tych, którzy nie znają attarów, są to niezwykle skoncentrowane perfumy, w których destylat, zwykle kwiatowy, zwykle różany; dodaje się bezpośrednio do bazy olejowej z drzewa sandałowego i/lub oudu. To znaczy, że nie dodaje się alkoholu ani wody, aby go rozcieńczyć. Attary są jak wyborne wino perfumerii, ponieważ faktycznie się starzeją i ewoluują w czasie. Posiadam swoje attary dopiero od kilku lat, więc biorę tę ostatnią część na wiarę, ale to ma dla mnie sens. Z własnego doświadczenia wiem, że attary są najbardziej odkrywczymi doświadczeniami w perfumerii. Ponieważ są to kombinacje nieskażonych olejków, które są tak bliskie byciu „świeżym z destylacji”, jest w nich witalność, której nie znajduję nigdzie indziej w zapachu.

Perfumy Farah Attar są tak tradycyjne, jak to tylko możliwe, ponieważ wszystkie kluczowe składniki są tutaj; róża, oud i drzewo sandałowe. Nawet gdyby było to po prostu cudowne, ale to, co wyróżnia Amouage Attars, to zawsze jest trochę skrętu, aby dodać jeszcze większą złożoność. Chociaż może to być złocenie lilii, w rzeczywistości działa, aby zmiękczyć punkty centralne i dać użytkownikowi możliwość spojrzenia na nie z innej perspektywy. W Farah grupę dodatkowych nut zapachowych stanowią szafran, bursztyn i przyprawowy melanż. Dodają głębi i wdzięku tradycyjnemu trio, które tworzy kręgosłup Farah Attar.

Wszystkie zapachy z kolekcji mają kilkudniową trwałość już po kropli, ale są to bardzo silne perfumy dla skóry. Kiedy go noszę, to jedna kropla do zagłębienia na szyji i tak naprawdę to tylko dla mojej przyjemności przez następne kilka dni. Jednym z powodów, dla których chciałem napisać o Farah Attar był fakt, że wygląda na to, że te attary mogą być pierwszą ofiarą przepisów IFRA/UE. W tej chwili wydaje się, że fabryka attarów w Omanie nie działa i wszystko, co można kupić, to pozostała część zapasów. Mam nadzieję, że okaże się, że jest inny powód tej sytuacji, ale moje badania wydają się wskazywać na coś innego.

Zapachy Amouage Attars są jednymi z najcenniejszych klejnotów w mojej kolekcji perfum, a myśl, że inni miłośnicy perfum nie będą mieli okazji ich doświadczyć, jest dla mnie bolesna. Więc jeśli to sprawiło, że chcesz iść na eksplorację, musisz się ruszyć, zanim twój kamieniołom wyginie. Siedzę teraz z satysfakcją, że schwytałem je wszystkie. Moje pudełeczko z attarami będzie sprawiało przyjemność tak długo, jak kocham perfumy.