Co to jest tester?

perfumy
Tester jest próbką demonstracyjną przeznaczoną do testowania zapachu w salonach perfumerii. W większości przypadków jest to butelka o maksymalnej objętości wyprodukowanej dla danej linii zapachów.

Praktycznie wszyscy producenci perfum kompletują partie swoich towarów z testerami. Ze względu na specyfikę swojego przeznaczenia testery posiadają uproszczoną formę pakowania, która nazywa się techniczną. Takie opakowanie techniczne różni się w zależności od producenta. Czasami jest to po prostu białe pudełko z surowymi czarnymi napisami, czasami jest to celofan odporny na wstrząsy. Ponadto tester może, ale nie musi, mieć nasadkę z rozpylaczem (zawsze możesz to sprawdzić telefonicznie u konsultanta).

Z reguły (choć nie zawsze) na samej butelce widnieje napis: „Tester. Not for sale”, co dosłownie tłumaczy się jako: „Tester. Nie do sprzedaży”. Ta linia informuje, że flakon nie jest dostarczany przez producenta do sprzedaży, ale w niektórych krajach są sprzedawane jako samodzielne produkty.

Ponadto zdarza się, że podczas dostawy hurtowej partii produktów perfumeryjnych, oryginalne opakowanie określonej liczby butelek może stać się bezużyteczne (na przykład rozerwać się, pognieść lub pobrudzić), stając się tym samym produktem niespełniającym norm. W tym przypadku takie butelki są również przenoszone do kategorii testerów i są sprzedawane z rabatem. Tłumaczy to fakt, że na stronach sklepów internetowych można znaleźć niektóre aromaty w formie testera, mimo że testerów do tych perfum nie dostarcza producent.

Należy pamiętać, że z punktu widzenia aromatu (czyli składu samej kompozycji zapachowej) nie ma różnic w stosunku do produktu występującego w oryginalnym opakowaniu. Biorąc pod uwagę, że cena testera jest niższa w porównaniu do takiej samej objętości wybranego zapachu, cieszą się one dużą popularnością i zainteresowaniem, jeśli chce się kupuić zapach na własny użytek. Gdy kupujemy perfumy jako prezent, lepiej wybrać opcję z pięknym oryginalnym opakowaniem.