Comme des Garcons Wonderoud- Nowy Oud

butelka perfum
Historia surowców perfumeryjnych była szlakiem łez, gdy zidentyfikowano unikalny naturalny składnik. Nadmierna eksploatacja drzewa sandałowego z Mysore, które teraz rośnie pod ochronnym nadzorem rządu indyjskiego, jest opowieścią ku przestrodze. Wraz z pojawieniem się zapachów na bazie oud, szczególnie w ciągu ostatnich kilkunastu lat, w zastraszającym tempie ścinano stare drzewa na rdzennych obszarach.

Ponieważ oud potrzebuje czasu na biologiczną zgniliznę, która tworzy aromatyczną konstrukcję, wyglądało na to, że jesteśmy na dobrej drodze do kolejnej złej sytuacji. Następnie naukowcy nauczyli się sztucznie wywoływać i przyspieszać ten proces. Doprowadziło to do wzrostu plantacji drzew oudowych, i dzięki temu zbiory zrównoważonego oudu trafiły do ​​perfum.

Nie powinno dziwić, że liderem w użyciu tego nowego składnika jest Comme des Garcons, ponieważ jest to centralny element ich oryginalnego zapachu Wonderoud. Dyrektor kreatywny Christian Astuguevieille współpracował z perfumiarzem Antoine Maisondieu w procesie tworzeniu perfum, które prezentowałyby charakterystyczną odmianę oudu w typowym stylu Comme des Garcons. Być może pamiętacie Wonderwood z 2010 roku, a intencja tutaj jest podobna. Antoine Lie był perfumiarzem Wonderwood i była to eksploracja drzewa sandałowego, które zostało połączone z innymi rodzajami drewna. Z biegiem czasu zacząłem myśleć, że Wonderwood to zupełnie niedoceniane perfumy z głównym bohaterem czyli drzewem sandałowym. Monsieur Maisondieu chce obrać inną strategię, badając ten nowy oud i używając ziołowych i pikantnych nut, aby uchwycić niesmaczną naturę prawdziwego oudu na początku, zanim pozwoli drzewom wyjść na koniec.

Układa wybieg z pieprzem i tymiankiem, aby rozpocząć podróż w Wonderoud. Tymianek dodaje szorstkiej zieleni, a pieprz chwyta gnijące serce oud i wydobywa piękno zgnilizny. Maisondieu podejmuje również stylistyczną decyzję, aby Wonderoud był bardzo suchy. Aby podkreślić ten punkt, wykorzystuje ułamek drewna cedrowego z ekskluzywnej kolekcji surowców Givaudan Orpur. To drewno cedrowe jest tak dobre, jak to tylko możliwe. A wybierając frakcję, która podkreśla bardziej zielone drzewne aspekty cedru, dokonuje inspirującego wyboru. W moim bardzo ograniczonym doświadczeniu z tym nowym surowcem, pokazuje swoją młodość, będąc nieco bardziej zielonym. I prawie wydaje się, że zawiera składnik cedrowy. To nieprawda, ale użycie frakcji drzewa cedrowego wyraźnie pokazuje, czym ten oud różni się od innych. Wetyweria jest drugą nutą przewodnią w sercu i działa również na zielone i drzewne części kompozycji w roli drugoplanowej. Australijskie drzewo sandałowe i syntetyczna cząsteczka drzewa sandałowego Pashminol dostarczają pozostałego drewna. Paczula przypomina ziołowy początek, gdy pojawia się na samym końcu.

Wonderoud to wszystko, co jest wspaniałe w Comme des Garcons, ponieważ bierze najbardziej wszechobecny surowiec perfumeryjny ostatnich kilku lat i znajduje sposób, aby uczynić go nowym. Od premiery oryginalnego zapachu Comme des Garcons minęło dwadzieścia lat. Wonderoud pokazuje, że t wyjątkowa marka wciąż ma zdolność bycia nowatorską bez poświęcania przystępności. Wonderoud jest po prostu cudowny.

Dodaj komentarz