Dlaczego Twoje perfumy nie mają trwałości?

perfumy
Istnieje wiele emocji związanych z kupowaniem nowych perfum. Jest podekscytowanie, kiedy w końcu możesz sobie pozwolić na zapach, który był na twojej liście życzeń tak długo, jak tylko pamiętasz.

Czuje się oczekiwanie, jak to będzie się nosić na skórze i czy ludzie, z którymi masz zamiar się spotkać, pokochają ten zapach. Mamy oczywiście nadzieję, że nowe perfumy spodobają się wszystkim, na których Ci zależy.

I … czasami pojawia się frustracja, której większość z was doświadczyła, kiedy perfumy nie spełniają swojego zadania i już dawno przestają pachnieć, zanim jeszcze będziecie się z tym chwalić swoim znajomym.

Tak bardzo, jak chcielibyśmy, aby cały proces wyboru, kupowania i noszenia nowych perfum był ekscytującym doświadczeniem, niektóre perfumy nie mają trwałości takiej jak inne.

perfumy

Dlaczego niektóre perfumy nie mają trwałości?

Poniżej znajdziesz niektóre z głównych winowajców małej trwałości Twoich perfum.

Rodzaj Twojego zapachu

Substancje zapachowe powstają z olejków zapachowych, zwanych esencją zapachową, rozpuszczonych w alkoholu z wodą. Istnieją różne rodzaje zapachów, w zależności od koncentracji esencji perfum w nich.

Różnica stężeń olejków zapachowych w niektórych głównych rodzajach substancji zapachowych jest następująca:

– Ekstrakt z parafiny: ma najwyższą koncentrację z 15% do 40%
– Woda perfumowana (EDP): 10% do 20% (zwykle około 15%)
– Woda toaletowa (EDT): 5% do 15% (zwykle 10%)
– Eau de Cologne (EDC): 2% do 4%

Wyższa koncentracja esencji perfum powoduje, że perfumy dłużej trwają, dlatego EDP ma długowieczność od około 6 do 7 godzin, w przeciwieństwie do EDT, który zwykle trwa od 2 do 4 godzin, lub EDC, którego żywotność jest większa do 2 godzin.

Sposób w jaki nosisz swój zapach

Wierzcie lub nie, ale są pewne rzeczy, które możecie zrobić, aby zapach dłużej trwał na skórze.

Oto kilka wskazówek, dzięki którym możesz cieszyć się swoim ulubionym zapachem przez dłuższy czas:

– Nawilżanie: upewnij się, że Twoja skóra jest nawilżona przed nałożeniem zapachu, ponieważ bardziej oleista skóra dłużej zachowa zapach. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj żelu pod prysznic i balsamu z tej samej serii swojego zapachu.
– Nie pocierać nadgarstków: Tarcie może spowodować szybsze zanikanie górnych nut.
– Umieść trochę wazeliny na punktach tętna: Wilgoć z wazeliny pomoże dłużej zatrzymać zapach.

perfumy

Chemia twojej skóry

Zapewne wiesz, że to, co pachnie dobrze na jednej osobie, nie musi oznaczać, że dobrze na tobie pachnie.

Przyczyny tego stanu rzeczy mają związek z chemią skóry, a dokładniej z feromonami, określanymi również jako „zapach płci”. Twój nowy zapach może być lub może nie być zgodny z Twoim naturalnym zapachem pochodzącym z feromonów. .

To samo dotyczy długowieczności zapachu. Jeśli Twoja skóra jest sucha, wtedy oleje zapachowe nie mogą w pełni przeniknąć przez skórę i łatwo wyparują, w przeciwieństwie do skóry olejarki.

Pot to kolejny czynnik wpływający na zapach zapachu. Niektóre jaśniejsze, cytrusowe nuty, znalezione w zapachach, które są idealne na lato, będą dobrze reagować z potem. Z drugiej strony, cięższe nuty, znalezione w zapachach, odpowiednie na chłodniejsze miesiące, takie jak piżmo i drewno, nie działają dobrze, gdy są zmieszane z potem.

Jakość składników i autentyczność Twojego zapachu

Ostatni, ale nie mniej ważny, jest współczynnik autentyczności. Jak mówi przysłowie: „Imitacja jest najszczerszą formą pochlebstwa”, im lepsze i droższe perfumy, tym częstsze będą próby ich kopiowania.
W miarę upływu czasu firmy produkujące mgliste imitacje oryginalnego zapachu stają się lepszymi mistrzami, ale istnieje kilka rzeczy, które mogą pomóc w rozróżnieniu oryginału i kopii:

1. Upewnij się, że kupujesz od zweryfikowanych sprzedawców: jeśli kupujesz online, nie ufaj żadnej witrynie, która sprzedaje bardzo tanio. Zawsze sprawdzaj stronę internetową i recenzje, które mają, co może dać ci pewność, czy możesz im zaufać, czy nie. Najlepiej, jeśli sprzedawca internetowy ma fizyczny sklep oprócz sklepu internetowego, abyś sam mógł dotknąć i poczuć te perfumy. Jeśli go nie ma, upewnij się, że znasz zasady dotyczące zwrotów.

2. Wykonaj badanie wybranego przez siebie zapachu: Sprawdź na stronie producenta i poznaj zapach, który wybierzesz – jak wygląda butelka perfum, jakie ma ona rozmiary, gdzie znajduje się kod paskowy, gdzie została wykonana, itd. .

3. Sprawdź opakowanie: Celofan musi być ciasno owinięty wokół pudełka twoich perfum. Zwróć uwagę na wydruk na pudełku – wszelkie niewyraźne litery lub błędy gramatyczne są znakiem ostrzegawczym, że produkt nie jest autentyczny. Kod kreskowy powinien być umieszczony na najniższym tylnym panelu, a nie na bokach.

4. Sprawdź numery serii i numery seryjne: Na pudełku powinien znajdować się wyraźnie wydrukowany numer partii, data ważności i informacja gdzie powstały perfumy. Jeśli brak którejkolwiek z powyższych informacji lub jest źle wydrukowana, najprawdopodobniej masz do czynienia z podróbką produktu.

perfumy

5. Sprawdź informacje o produkcie: Na odwrocie pudełka powinny być szczegółowe informacje na temat rodzaju zapachu (EDT, EDP itp.), Niezależnie od tego, czy jest przeznaczony dla mężczyzn, kobiet, czy jest unisex, data ważności i gdzie został wykonany.

6. Obejrzyj butelkę perfum: markowe perfumy traktują perfumy z taką samą dbałością o szczegóły, jak same perfumy. Butelka z perfumami powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, z szczelnie zamkniętą nakrętką, która jest odporna na zalanie.
Aplikuj perfumy: kiedy po raz pierwszy spryskasz podrobiony zapach, zwykle pojawia się z bardzo silny zapach alkoholu, co nie powinno mieć miejsca, jeśli kupiłeś autentyczny, designerski zapach.

Sztuczne zapachy są wykonane z surowców o niskiej jakości, które nie tylko będą przypominały nieco zapach oryginału, ale będą szybko odparowywać i mogą powodować podrażnienia skóry. Wszystkie powyższe czynniki mogą wpływać na trwałość perfum, więc jeśli szukasz zapachu, który przetrwa do następnego ranka, poświęcisz trochę czasu na badania, dzięki czemu możesz mądrze wydać pieniądze na produkt, który ty i inni możecie cieszyć się dłużej.