Feromony

Powszechnie mówi się, że droga do serca mężczyzny prowadzi przez żołądek; można jednak również powiedzieć, że droga do serca prowadzi przez nos. Feromony, które są bezwonne i niewidoczne dla oka, to mieszanki substancji chemicznych wytwarzanych przez organizm w celu wysłania sygnału do kogoś innego.

Uważa się, że są one przyczyną synchronizacji cykli menstruacyjnych u kobiet, które mieszkają razem lub spędzają razem dużo czasu; stoją również za „oznaczeniem terytorium”, które psy składają w celu przejęcia swoich granic.

Feromony są wydzielane na zewnątrz i mogą stymulować zachowania seksualne mężczyzny za pośrednictwem czujników węchowych, które przetwarzają informacje. Naukowcy uważają, że to nabłonek węchowy może pośredniczyć w sygnałach wysyłanych przez feromony.

W pociągu seksualnym człowieka feromony wskazują na dostępność kobiety do rozmnażania. Badanie przeprowadzone w 2002 roku przez naukowców z San Francisco State University i opublikowane w Physiology and Behavior wykazało, że mężczyźni są bardziej zainteresowani kobietami noszącymi feromony.

Badanie – pierwsze niezależne badanie feromonu wabiącego seksualnego dla kobiet – wykazało, że perfumy dla kobiet, w połączeniu z feromonami syntetycznymi, mogą działać jak swego rodzaju magnes seksualny i sprawiać, że stają się bardziej atrakcyjne dla mężczyzn. Spośród 36 przebadanych kobiet 74 procent tych, które nosiły swoje zwykłe perfumy, ale z dodatkiem feromonu, doświadczyło wzrostu trzech lub więcej z następujących zachowań społeczno-seksualnych: randki formalne (częstość całowania, pieszczoty i uczucie) , współżycie seksualne i spanie obok romantycznego partnera. Natomiast tylko 23 procent kobiet, które otrzymywały placebo do swoich zwykłych perfum, doświadczyło wzrostu któregokolwiek z tych zachowań.

Naukowcy doszli do wniosku, że użytkownicy feromonów byli bardziej atrakcyjni seksualnie dla mężczyzn niż ci, którzy nie używali syntetycznych feromonów.

Co mogą zrobić kobiety, aby zwiększyć ilość feromonów i przyciągnąć partnera? Opierając się na wynikach tego badania, kobieta aktywnie poszukująca partnerki powinna oprócz zwykłych perfum stosować również sztuczne feromony. Perfumy, w połączeniu ze sztucznym feromonem, drastycznie zwiększyły seksapil kobiet dla mężczyzn.