Guerlain Orchidee Imperiale Black Cream Bernardaut Kintsugi

kosmetyki
Jeden z najbardziej cenionych partnerów Guerlain, Maison Bernardaud, stworzył kultowe słoiki Orchidee Imperiale Black od czasu premiery kolekcji w 2018 roku. Rzemieślnicy tego domu pracowali miesiącami nad udoskonaleniem delikatnego czarnego lakieru i złotego wzoru, tworząc w tej limitowanej edycji najwyższy luksus i zrównoważony rozwój Arcydzieło Kintsugi.

Dzięki celowej kuracji domowej i estetycznemu projektowi przenikającemu przez wszystkie aspekty współczesnego życia – od spiżarni kuchennej po ścianę galerii w przedpokoju – starannie dobrany i przemyślany w projektowaniu asortyment produktów do pielęgnacji skóry stał się naturalnym kolejnym krokiem do konsekwentnie przyjemnego wizualnie domu… I chociaż wiele produktów do pielęgnacji skóry może przyjść na myśl, gdy wizualizujemy ładną wystawę w pokoju, istnieją pewne mikstury, które wznoszą się na szczyt. Te, które naprawdę chcesz wyeksponować z przodu i na środku, nie tylko dlatego, że najlepiej odżywiają Twoją skórę, ale także dlatego, że są tymi, które naturalnie przyciągają Twój wzrok, ze względu na ich przemyślaną estetykę.

Dlatego w naszych księgach królują nie tylko perfumy Guerlain ale również Orchidee Imperiale Black Cream Bernardaud Kintsugi Limited Edition. Wyjątkowy słoik inspirowany tradycyjną japońską sztuką Kintsugi, łączący geniusz współczesnej nauki, uzdrawiające moce naturalnych składników i umiejętności ręcznego rzemiosła. Ta limitowana edycja Guerlain Orchidee została stworzona, aby wspierać niezachwiane poczucie wyrafinowania i finezji podczas pracy w tandemie z powierzchnią skóry, aby dobrze nawilżyć i odżywić głębszą i wierzchnią warstwę.

Czarna orchidea o botanicznej nazwie Cycnoches Cooperi, inspirowana hebanowym kolorem i długą łabędzią szyją, jest wyjątkowym gatunkiem kwiatu jak żaden inny. Opracowany przez zespół naukowców, aby wykorzystać niezrównaną moc przeciwstarzeniową, która wykracza poza skórę, Guerlain Orchidee Imperiale Black wykorzystuje niezwykle wyjątkowy ekstrakt z peruwiańskiej czarnej orchidei, uważany za jedną z najcenniejszych roślin na świecie.

Pochodzi z peruwiańskich Andów, jej naturalne środowisko jest rzadkie, ponieważ widzi światło słoneczne. Aby przetrwać w tak ekstremalnych warunkach bez bezpośredniego światła, Black Orchid rozwinęła niezwykłe cechy. Na przykład, w przeciwieństwie do innych roślin, których okres kwitnienia trwa od dwóch do trzech miesięcy, czarna orchidea kwitnie tylko przez trzy tygodnie w roku, aby zachować metabolizm. Jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że rośliny noszą zarówno męskie, jak i żeńskie kwiaty, dzięki czemu ich rozmnażanie może stale dostosowywać się do warunków zewnętrznych.

Dla badań naukowych domu Guerlain te unikalne i rzadkie cechy sprawiły, że czarna orchidea stała się cennym surowcem, dzięki czemu jest teraz esencją technologii Blackimmune, sercem technologii Orchidee Imperiale Black. Sercem tej metody, która wpływa na 95% komórek zaangażowanych w mechanizmy samoobrony skóry, jest Cycnoches cooperi, wybrany spośród 30 000 gatunków storczyków.

Badania naukowe w laboratoriach Guerlain połączyły go z kombinacją składników specjalnie dobranych pod kątem ich całkowitej odpowiedzi ochronnej i ich zdolności do umożliwienia komórkom odgrywania ich roli obronnej. Jako technologia działa na dwóch poziomach. Najpierw na poziomie systemu obronnego poprzez ochronę komórek Langheransa. Następnie na poziomie systemu odporności wrodzonej poprzez regulację białek TLR, znajdujących się w skórze białek wartowniczych, które stale monitorują środowisko. To właśnie na tym drugim poziomie interweniuje ekstrakt z czarnej orchidei, na co wskazuje Orchidarium firmy Maison Guerlain ze względu na jego udowodniony wpływ na białka TLR.

Aby uczcić ten przeciwstarzeniowy talizman, marka zleciła francuskiemu Maison Bernardaud stworzenie limitowanej edycji słoika Imperial Orchidee Black Cream. Od 1863 roku ten prestiżowy producent porcelany uosabia francuską doskonałość i podziela liczne wartości z domem Guerlain. W szczególności bogate savoir-faire połączenie kreatywności i śmiałości przekazywane z pokolenia na pokolenie.

W tej specjalnej edycji Bernardaud House zainspirował się Kintsugi, tradycyjną japońską sztuką dekoracji z XVI wieku, która wykorzystuje złoto do wypełniania i wzmacniania porcelanowych szczelin i porów. Po ulepszeniu każda kreacja staje się jeszcze piękniejsza i nabiera nowego życia.

Tutaj rzemieślnicy z Bernardaud dostosowali japońską sztukę Kintsugi do wiedzy francuskiej porcelany. Każdy słoik Kintsugi Orchidee Imperiale Black Edition jest w całości wykonany ręcznie i ozdobiony 24-karatowym złotem. We Francji, podobnie jak w Japonii, precyzja i doskonałość w wykonywaniu gestów są niezmienne. Od modelowania po gotowanie, od glazurowania po dekorację, każdy etap przetwarzania zależy od doskonałych technik stosowanych przez każdego rzemieślnika, ponieważ każdy ruch jest określony i wpływa na te, które poprzedzają i następują.

Każdy słoik wymagał miesiąca pracy 50 rzemieślników. W całości pokryte są błyszczącym czarnym lakierem i ozdobione złotym płatkiem, odzwierciedlają dwa kluczowe elementy drogocennego kremu. Miękka jak balsam konsystencja, która zapewnia wyjątkowe doznania sensoryczne. Po miesiącu stosowania wzmacnia się bariera obronna skóry. Skóra jest bardziej elastyczna, widocznie piękniejsza i trwalsza. Skóra wygląda na gładszą, gęstszą w dotyku, jaśniejszą i niesamowicie promienną. Skóra chroniona od wewnątrz może skoncentrować wszystkie swoje zasoby rewitalizacyjne.

Guerlain, żywe dziedzictwo firmy

Od ponad 190 lat French Maison odkrywa, wprowadza innowacje i doskonali zapachy, pielęgnację skóry i makijaż. Jego zespoły inspirowane są kreatywnością, odważną inicjatywą i kulturą know-how. To odkrywcy z natury, którzy zachowują, rozwijają i przekazują swoje unikalne dziedzictwo. W Guerlain są niezmiernie dumni ze swojego francuskiego dziedzictwa i niesamowitej historii. Od czasu, gdy w 1828 roku otworzyli swoją pierwszą fabrykę na paryskim Place de L’Etoile, dokładają wszelkich starań, aby ich wyjątkowy savoir-faire pozostał żywy i dobrze utrzymany w rękach rzemieślników.

Dumnie podejście „Made in France” Maison, jeśli chodzi o projektowanie i produkcję swoich kultowych produktów, zostało wielokrotnie docenione poprzez przyznanie etykiety „Entreprise du Patrimoine vivant” (Firma Żywego Dziedzictwa), która w tym roku obchodzi piętnastą rocznicę powstania. Przyznany przez francuskie Ministerstwo Gospodarki znak EPV jest ważny przez okres pięciu lat.

Unikalne dziedzictwo marki Guerlain obejmuje unikalne know-how, takie jak produkcja ich kultowych pereł Meteorytów (opanowanych tylko przez pięć osób na całym świecie) w ich zakładzie w Chartres, a także tradycyjne rzemiosło ich ponadczasowego flakonu „Bee” wykonywanego przez ich Dames de Table na ich stronie Orphin (w pobliżu Rambouillet).