Courreges – Porozmawiajmy o przyszłości

perfumy
Projektant mody Andre Courreges był szczególnie znany ze swoich uproszczonych projektów z lat 60. inspirowanych modernizmem i futuryzmem, wykorzystujących nowoczesną technologię i nowe tkaniny. Courreges zdefiniował buty go-go. Zdefiniowane przez niego w 1964 roku buty, były białe, na niskim obcasie i do połowy łydki, w specyficznym stylu, który czasami jest nazywany butem Courreges. Jest jednym z projektantów, któremu (prawdopodobnie) przypisuje się wynalezienie krótkiej spódniczki.

Swoje krótsze spódnice sparował z białą lub kolorową skórą, kultowymi butami do łydek, które dodawały pewności siebie. Ten wygląd stał się jednym z najważniejszych trendów modowych dekady i był szeroko kopiowany. Wiele akcesoriów zainspirowano sprzętem noszonym przez astronautów, takim jak: okulary ochronne, kaski i buty na płaskiej podeszwie.

W celu podkreślenia futurystycznej kolekcji zastosowano białe i metaliczne sposoby kolorystyczne. Andre wykorzystywał niekonwencjonalne materiały, takie jak metal, plastik i PCV, co było niespotykane w pracowniach couture.

Już w 1997 roku Maison Courreges wymyślił perfumy 2020, które zostały narysowane w kwiatowych, owocowych i drzewnych liniach, obracających się wokół nuty matowej gruszki. Kultowy dom mody lat sześćdziesiątych odnawia dziś swoją futurystyczną werwę, aby przenieść nas w przyszłość zabarwioną śmiałością i wolnością. Dzięki nowej linii Colognes Imaginaires marka projektuje nas w przyszłość. Wierny swojej awangardowej duszy, francuski Maison wciąż ośmiela się wyobrażać sobie optymistyczną przyszłość dzięki gamie wód toaletowych wypełnionych pozytywnym duchem.

Courreges 2030 Werbena Crush – Stworzona przez perfumiarz Mylene Alran jest niewątpliwie tą kompozycją, która najbardziej pasuje do wszechświata „kolonii”, z jej cytrusowymi i aromatycznymi nutami. Zbliżając się do zielonych i cierpkich niuansów werbeny, której olejek eteryczny nieuchronnie przywołuje zapach cytryny, zapach przynosi również ziołowe akcenty. Alran marzyła o przyszłości zabarwionej spokojem, więc okręciła swoją kompozycję wokół zgniecionego liścia werbeny (której kojące właściwości są znane). Pomarańcza i cytryna rozjaśniają ją pikantnym i świetlistym efektem, a niektóre ziołowe nuty rozciągają zieleń rośliny, niesione przez hedione, aby nadać jej powietrzną przezroczystość. W tle piżma nadają perfumom wygodną i wyściełaną miękkość. Zapach miękkiej i musującej świeżości.

Courreges 2040 Nektar Tonka – Po przeciwnej stronie olfaktorycznej mapy, te perfumy przewidują ciepłą przyszłość, z lekko gourmandowymi nutami orientalnymi. Wciąż lekki zapach – pozostajemy w „kolońskim” stylu – perfumiarz Benoist Lapouza umieścił na środku okrągłe i migdałowe nuty fasoli tonka, obszyte wanilią i wzbogacone kilkoma drzewnymi i pikantnymi akcentami (pieprz, cynamon), aby dopełnić obrazek. Z całości wyłania się dosyć gęsty i teksturowany klimat, który przypadnie do gustu miłośnikom otulających zapachów.

Courreges 2050 Berrie Flash – Ponieważ przyszłość będzie miała rośliny, albo w ogóle nie będzie przyszłości, perfumiarz Nicolas Beaulieu przedstawił ją z zielonymi, musującymi, owocowymi nutami. Perfumy ujawniają się pod żywym, błyszczącym lotem, który daje dumę jagodom jałowca. To bardzo podnoszące na duchu uczucie, podkreślone pikantnymi akcentami kardamonu i gałki muszkatołowej, jest umieszczone wokół nuty liścia laurowego z motywami roślinnymi. Pączek czarnej porzeczki wydobywa wszystkie swoje zielone i owocowe niuanse, a kilka akcentów róży i geranium jest zarysowanych w tle, spoczywających na zalesionym łóżku. Potężna i jednocześnie dobrze zbuntowana esencja.

Coureges 2060 Cedar Pulp – stworzony przez Fanny Bal, perfumiarka ma nadzieję, że „zostanie zaskoczona” wróżbami odległej przyszłości, uczucie, które z powodzeniem przekazuje dzięki swoim perfumom. Za nazwą z drzewnym i błyszczącym wszechświatem kryje się „woda kolońska”, która na początku jest raczej miękka i pudrowa. Ma zielone, zielne (bazyliowe) niuanse, które tworzą migdałowy otwór heliotropiny. Efekt słodkich migdałów jest dość realistyczny, ale potraktowany z finezją w równoważeniu kompozycji. Cedr nadaje całości siłę i strukturę, a piżma zaokrąglają kontury miękkością i giętkością. Ta pudrowa kompozycja, przeplatana zielonymi i drzewnymi nutami, rozpościera się między klasycyzmem a nowoczesnością.

Kolekcja Colognes Imaginaires jest gotowa na przyszłość. Asortyment jest zbudowany z materiałów organicznych i nadających się do recyklingu (organiczny alkohol buraczany, biodegradowalne drewniane pokrywy, szkło z surowców wtórnych, papierowe etui nadające się do recyklingu itp.), a składniki pochodzenia naturalnego, które są używane w formułach, pochodzą ze zrównoważonych źródeł.