Perfumy we włosach?

perfumy
Jeśli zapach twojego szamponu go nie niszczy, być może myślałeś o spryskaniu włosów perfumami – ale czy to dobry pomysł?

Wszyscy lubimy, gdy nasze włosy wspaniale pachną, a jeśli znalazłeś zapach, który naprawdę kochasz, prawdopodobnie miałeś ochotę spryskać nim swoje loki, aby uzyskać długotrwały zapach. Ale czy możesz rozpylić perfumy na włosach, nie uszkadzając ich, czy też lepiej trzymać się punktów tętna?

Niestety, chociaż włosy są bardzo porowate i świetnie trzymają się zapachów, są również podatne na uszkodzenia i wysuszenie. Wiele perfum jest na bazie alkoholu, co oznacza, że ​​rozpylanie ich bezpośrednio na włosy może sprawić, że staną się kruche i bardziej podatne na łamanie.

Jak wskazała dermatolog Francesca Fusco, MD, twoje włosy i skóra głowy są pożywką dla drożdży, martwych komórek skóry i bakterii. Więc co robisz, gdy jesteś pomiędzy szamponami, a twoje włosy pachną mniej niż świeżo?

Na szczęście jesteśmy tutaj, aby pomóc, dzięki naszym poradom ekspertów na temat utrzymywania pięknie pachnących i super zdrowych włosów.

Nadal szukasz swojego charakterystycznego zapachu? Zajrzyj do naszego przewodnika, aby znaleźć idealne dopasowanie .
Alternatywy dla rozpylania perfum bezpośrednio na włosy
Wypróbuj te proste sztuczki, aby pozostawić zapach we włosach bez ryzyka ich uszkodzenia.

Rozpyl perfumy na szczotkę do włosów

Rozpylenie ulubionych perfum na szczotkę do włosów przed rozczesaniem włosów to świetny sposób na dodanie zapachu do włosów. Powstały zapach będzie lekki i świeży, nie powodując żadnych uszkodzeń.

Rozpyl perfumy w powietrzu

Możesz także spróbować rozpylić perfumy w powietrzu przed przejściem przez nie, nadając włosom lekką mgiełkę zapachu, do którego się wybierasz. Dzięki temu perfumy delikatnie osadzają się na włosach, ograniczając przesuszenie, pozostawiając delikatny zapach w trakcie dnia.

Wypróbuj mgiełkę do włosów lub suchy szampon

Pachnące produkty do włosów, takie jak mgiełki, olejki i suche szampony, są specjalnie opracowane do stosowania na włosach, zawierają składniki, które sprawią, że Twoje kosmyki będą pachnieć bosko, a jednocześnie będą miękkie i nawilżone.

Spryskaj z dalszej odległości

Jeśli naprawdę chcesz rozpylić swój charakterystyczny zapach na włosy bez zamieszania, upewnij się, że rozpylasz perfumy z bezpiecznej odległości, 30 – 40 cm. Zapobiegnie to nasycaniu włosów i powodowaniu uszkodzeń.

Inne sposoby na utrzymanie świeżego zapachu włosów

Jeśli zauważysz, że twoje włosy dość często pachną lub stają się tłuste, możesz również rozważyć te dodatkowe kroki.

Zmień swoją poszewkę na poduszkę

Czysta poszewka na poduszkę jest niezbędna do utrzymania świeżości włosów na dłużej (a także skóry). Myj lub zmieniaj co tydzień, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Możesz również zamienić bawełnianą poszewkę na jedwabną lub satynową, która zapewnia gładkość włosów i nie wchłania tak dużo brudu ani wilgoci.

Trzymaj się regularnej rutyny mycia włosów

Nie musisz myć włosów codziennie, ale regularne mycie pozwoli pozbyć się nadmiaru sebum i sprawi, że będą lepiej pachnieć.

Unikaj silnych zapachów

Jeśli to możliwe, unikaj silnych zapachów, takich jak dym papierosowy i smażone potrawy. Ponieważ włosy są tak porowate i przepuszczalne, zapachy te łatwo się wchłaniają i trudno się ich pozbyć bez umycia szamponem.

Niektóre rodzaje włosów są bardziej niż inne podatne na pochłanianie nieprzyjemnych zapachów, a uszkodzenie cieplne może również zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska.

Przedmuchaj włosy zimnym powietrzem

Nadmuchanie włosów zimnym powietrzem napowietrzy je i odświeży, zwłaszcza jeśli mają nieprzyjemny zapach z kuchni lub ogniska. Jeśli jesteś w pośpiechu, spróbuj użyć suszarki do włosów w chłodnym miejscu i przeprowadź ją pachnącą szczotką do włosów, zanim wyjdziesz.

Dodaj komentarz