Tauer Perfumes Cologne du Maghreb: recenzja

flakon z perfumami
Jedną z rzeczy, która wyróżnia niezależnych perfumiarzy, jest ich chęć do interakcji z klientami i wielbicielami za pośrednictwem Internetu.

Pierwszym, który to zrobił, był szwajcarski perfumiarz Andy Tauer, który 12 lipca 2005 r. założył swój blog. Przez prawie dziewięć lat Tauer dał zainteresowanym okno do swojego świata jako jednego z najwybitniejszych i niezależnych twórców w branży.

Jedna szczególna część blogu Tauera w okresie świątecznym ma wirtualny kalendarz adwentowy, w którym często rozdaje wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju zapach. W 2010 roku aromat, który rozdawał, był jego próbą stworzenia całkowicie naturalnej, totalnie botanicznej wody kolońskiej. Nazwał ją Cologne du Maghreb. To był duży sukces i idąc za nim, wypuścił partię testową, aby sprawdzić, czy się sprzeda.

W 2014 roku Tauer zdecydował, że nadszedł czas, aby wypuścić Cologne du Maghreb do wszystkich normalnych punktów sprzedaży, w których znajdziesz inne jego zapachy. Nigdy nie miałem przyjemności wypróbowania żadnej z pozostałych iteracji, więc moja próbka była dla mnie jak nowe perfumy.

W rzeczywistości środek zimy nie był idealnym czasem na wypuszczenie zapachu inspirowanego wodą kolońską. Gdy nadchodzi lato, wydaje się, że jest to właściwy czas i miejsce, aby Cologne du Maghreb zabłysła. Inną rzeczą, która wydaje się słuszna, jest to, że kompozycja nie ma na celu prawdziwego dostosowania architektury wody kolońskiej do całkowicie naturalnej, całkowicie botanicznej palety. Zamiast tego przypomina bardziej ewolucyjny skok od tradycyjnej wody kolońskiej do czegoś, co jest całkowicie zapachem Andy Tauera z aspektami tejże wody, jeśli ma to sens.

Esencja otwiera się stworzonym przez Herr Tauera akordem cytrusowym. Nuty, które go tworzą, to olejek cytrynowy, bergamotka i olejek eteryczny neroli. Całość ożywa dzięki cytrynie tak błyszczącej jak słońce, a bergamotka i neroli dodają koronę prawie tak samo błyszczącą. To z kolei prowadzi do ziołowego intermezza z rozmarynu i szałwii muszkatołowej. Nutami serca jest mieszanka lawendy, a kompozycję wykańcza cedr i wetyweria. Woda ma 4-6 godzinną trwałość i przeciętną projekcję.

Dzięki zastosowaniu naturalnych składników Cologne du Maghreb zachowuje się jak bardzo tradycyjna woda kolońska, która wymaga częstego ponownego aplikowana, aby przetrwała cały dzień. Wiem, że w dni, kiedy ją nosiłem, nakładałem ją ponownie dwa razy w ciągu dnia i za każdym razem było to trochę podrasowane, ponieważ cytrusy sprawiły, że wszystko nagle wydawało się bardziej słoneczne. Kompozycja jest miażdżącym sukcesem, jaki Tauer chciał osiągnąć. Tutaj wyobraźnia spotyka się z inspiracją na skrzyżowaniu nurtu kolońskiego by Tauer.

Dodaj komentarz